Katarzyna Kossowska jest poznańską artystką, absolwentką Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa na Uniwersytecie Artystycznym.

„Moje prace są zapisem zmienności i kształtowania się świadomości artystycznej na przestrzeni kilkunastu lat, pokazując jednocześnie drogę poszukiwań i inspiracji w miejskiej dżungli, także zaczerpniętych z podróży, ludzkich historii i pragnień.
Dzieła te  stanowią wizualną integralność ciekawych, zaskakujących opowieści i zdarzeń, którą osiągam prostym zabiegiem, dynamicznym nakładaniem barw i bajecznych wzorów. Przenoszą one widza w inny świat, w moich obrazach monochromatyczną tonację zwyczajności przełamują sceny kolorystycznie nasycone. Niewątpliwie jest to malarstwo nowoczesne, prowokujące, pozwala bowiem na interpretację indywidualną.
Mówi się czasem, że czyjeś życie „nabrało kolorów” , moje obrazy abstrakcyjnych światów są przykładem na to, że instynktowne dokonywanie wyborów w życiu jest tym co najbardziej słuszne.” Tak o swojej twórczości mówi sama artystka.

Od 10 – 31.05.2016 r. w poznańskim Empiku przy Pl. Wolności, można podziwiać wystawę artystki – „W sztuce przypadek jest ważny. Cykl portretów” 

„Ta wystawa, to połączenie technik artystycznych fotografii i malarstwa, w sensie dosłownym. Jest to wiązanie się dwóch światów, przenikanie barw, wielowarstwowość w technikach i interpretacji. Bo sztuka, to przede wszystkim doświadczenie, eksperyment, dotykanie i poszukiwanie nieustannie nowych rozwiązań”- mówi Katarzyna Kossowska.

Według Nas, jej dzieła wspaniale uzupełniają, jak również komponują się z wszelakimi koncepcjami architektonicznymi i wnętrzarskimi.

Fotorelacja z Targów Home Decor 14 -1 7.03.2016r. – ekspozycja Swarzędz Home

Zlecenie – malowane murale na ścianach w prywatnym mieszkaniu

Podczas 18 Szpagartów  w klubie Opcja 13.06.2014 r. miała przyjemność  tworzyć wraz  z  Coxie. SzpagArty, to nie tylko muzyka, ale również a może – przede wszystkim streetart

Więcej prac artystki można podziwiać na jej fanpage na Facebooku

Leave a Reply